Nejpodivnější svatební zvyky

Indie: Víme, že jsi prokletá

Pokud se narodí žena v Indii v astrologické kombinaci Mangliks, je považována za prokletou, která přinese svému budoucímu smrt. Proto nejdřív složí svatební slib stromu, a aby kletba zmizela, strom se musí okamžitě zničit. Jakmile z něj nezůstane nic, teprve potom se může začít chystat veselice.

Mauritánie: Koukej nabrat!

Zatímco hodně nevěst se snaží být do svatebních šatů do nejštíhlejší, v této islámské republice v Africe by si asi na své nepřišly. Jsou totiž posílány svými budoucími muži na tzv.“tukové farmy“, aby nabraly objem a krásu.

 

Skotsko: Začerníme!

Ve Skotsku, resp. jeho některých částech si přátelé ženicha (někdy i nevěsty) na něho počínají a od hlavy až k patě ho zaneřádí směsí z melasy, vajec, sazí, peří, prachu a podobně. Ten se pak takhle ukazuje v plné parádě ve všech okolních hospodách.

 

Malajsie: Bez WC!

Komunita Tindong zakazuje novomanželům v Malajsii po 3dny a 3 noci návštěvu WC i koupelny, protože věří, že při vykonané potřebě v tomhle časovém období by byla žena neplodná nebo by dítě mohlo zemřít.

 

Švédsko:Pusa pro všechny!

Ve Švédsku má každý pozvaný host na svatbě právo na políbení nevěsty, avšak jakmile se ona vzdálí, stejného pravidla se v ten moment dostane všem ženám ohledně ženicha.

 

Francouzská Polynésie:Uvolněte cestu!

Na území Francouzské Polynésie nevěsta pravděpodobně nerada oznamuje zasnoubení své rodině. Ta se totiž v den svatby musí složit do jakési cesty z lidských těl, po které ženich prochází.

 

Jižní Korea: Na co sprcha?

Takový jihokorejský ženich večer sprchu ve svatební den určitě neřeší. Než se totiž vypraví do svatební lóže, je minimálně dvacet minut plácán po nohách shnilými rybami.

 

Keňa: Tfuj, tfuj.

V Keni se vyskytuje jedna z nejpeprnějších svatebních tradic vůbec, a to když nevěsta kvůli sňatku opouští rodnou ves, její otec jí na rozloučenou poplive prsa a hlavu.

 

Kongo:Vtípky stranou

V Africkém Kongu berou svatbu jako smrtelně důležitou věc, a tak je během ní zákaz úsměvů.

 

Mongolsko: Ať řekne kuře!

V Mongolsku (i v Číně) se pomocí rozporcovaného kuřete (konkrétně jeho jater) určuje, zda-li je v pořádku stanovit si svatební datum. Pokud jsou játra kuřete špatná, pokračuje se v hledání mezi dalšími kuřaty, dokud nebudou některá játra ve stavu, kdy si pár konečně může vybrat svůj slavný den.