Typy zapínání náušnic

Náušnice jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků a fungují jako unikátní způsob vyjádření vlastního stylu. Mohou být nošeny samostatně, v různých kombinacích či jako piercing. Při jejich výběru zohledňujeme nejen design, ale také způsob jejich zapínání. Existuje jich celá řada, přičemž každé z nich má své výhody a specifika. V tomto článku se podíváme na šest nejpopulárnějších typů zapínání náušnic a přiblížíme, který je vhodný zvolit a kdy. 

Puzeta 

Zapínání na puzetu je ideální pro peckové náušnice, kdy se tyčinka provlékne uchem a puzeta zajistí její uchycení. Nejedná se sice o nejbezpečnější volbu, zato je to rychlý a pohodlný způsob zapínání. Ideální pro ty, kdo náušnice často sundávají a nasazují.

Šroubek 

Šroubek je vhodným zapínáním nejen peckových náušnic. Oproti puzetě se liší v tom, že je tyčinka opatřena závitem a šroubek, někdy také balónek, se na ni našroubuje. Tento bezpečný způsob zapínání je vhodný pro náušnice, které se nosí déle a jsou méně často sundávány. Mezi náušnice se šroubkem patří například Perlon, One nebo Worms-N.

Klasický závěs 

Klasický závěs neboli dámský patent je oblíbenou volnou zapínání náušnic. Klapka na zadní straně náušnice zajistí, že zůstane na svém místě a nedojde k náhodné ztrátě. Tento typ zapínání je oblíbený pro svou univerzálnost na různých typech náušnic. Z mé tvorby mezi náušnice s takovým zapínáním patří například Key.

Ruský patent 

Ruský patent, někdy označovaný jako francouzský nebo řecký, představuje elegantní řešení. Celé zapínání je totiž skryto v uchu nebo na zadní straně, což je ideální pro typ náušnic, kde by viditelné zapínání rušilo jejich design. Otevírání a zavírání je složitější než u ostatních typů a vyžaduje mírnou dávku opatrnosti, po menším tréninku se ale stává snadným. Na ruský patent se zavírají například náušnice TronCircle.

Brizura

Brizura, známá také jako dětské zapínání, je ideální volbou pro malé slečny od miminek až po školní věk. Toto zapínání funguje zepředu a zajišťuje bezpečné uchycení náušnic. Vzhledem k tomu, že je poměrně variabilní, je možné ho použít i u dámských náušnic. Dětské zavírání mají náušnice Anabelle.

Africký háček 

Velmi jednoduché, ale sofistikované zapínání, kdy háček jednoduše prochází ušní dírkou. Zezadu ho může jistit silikonová koncovka, která brání nechtěnému vyvléknutí. Populární je především u větších náušnic. Z mé tvorby mají africký háček náušnice Change.

Výběr správného typu zapínání náušnic je stejně důležitý jako samotný design. Každý způsob zapínání má své vlastní výhody a vhodnost pro určité situace či typy náušnic.